رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۱۰:۰۶
  • کد خبر : ۴۶۶۸۵
  • مشاهده :81 نمایش
مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان خبر داد:

آغاز برداشت گوجه فرنگی طرح استمرار از سطح ۸۴۰ هکتار از مزارع جنوب کرمان

مدیر زراعت سازمان گفت: کار برداشت گوجه فرنگی طرح استمرار از نیمه اول دی ماه از سطح ۸۴۰ هکتار از مزارع جنوب کرمان آغاز شده است.

 

به گزارش رودبار ما، تنوع گیاهی و آب و هوایی در جنوب کرمان ظرفیت زیاد و بسیار چشمگیری برای تولید انواع محصولات کشاورزی (زراعی، دامی و باغی) در این منطقه ازاستان کرمان را فراهم کرده است؛ وجود بافت‌های متنوع جغرافیایی با امکان کشت و برداشت انواع محصولات کشاورزی،‌ موجب شده است این منطقه قطب کشاورزی کشور باشد.

در همین راستا برداشت گوجه‎فرنگی طرح استمرار در جنوب کرمان از هشتم  دیماه آغاز شده و تا ۱۵ اسفند ماه ادامه خواهد داشت.

فرامرز رستگاری مدیر زراعت سازمان جهاد کشاورزی جنوب کرمان در این خصوص گفت: در راستای عملیات اجرائی و برنامه ی ابلاغی وزارت جهاد کشاورزی در سال زراعی جاری۸۴۰ هکتار از اراضی زراعی شهرستان منوجان به منظور استمرار تولید به کاشت محصول اساسی گوجه فرنگی اختصاص یافته است.

 

وی افزود: برابر گزارش مدیریت شهرستان منوجان و بررسی های میدانی کارشناسان مدیریت امور زراعت برداشت محصول نوبرانه و خارج از فصل گوجه فرنگی طرح استمرار از هشتم دی ماه از سطح مزارع آغاز گردیده و برابر تقویم زراعی کاشت محصول عملیات برداشت تدریجی و عرضه به بازار تا اواسط اسفند ماه ادامه دارد.

 

وی بیان داشت: پیش بینی می شود با توجه به توسعه و ارتقاء عملیات به زراعی تولید از جمله استفاده از مالچ های پلاستیکی، کفپوش ، آبیاری تحت فشار نوار تیپ، بهبود تغذیه و کود آبیاری میزان ۲۱ هزار تن محصول گوجه برداشت گردد.

 

رستگاری توصیه کرد کشاورزان عزیز بر مبنای اصل تعادل عرضه و تقاضا ، مدیریت بازار و تولید محصول نسبت به برداشت و عرضه محصول با رعایت استاندارد های کیفی و بسته بندی مناسب اقدام نمایند.

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


یک دیدگاه برای “آغاز برداشت گوجه فرنگی طرح استمرار از سطح ۸۴۰ هکتار از مزارع جنوب کرمان”

  • سنجری گفت:

    برادر ، این کشت ابلاغی تو از قدیم در این شهر بوده است . تولیدش هم در یک هکتار بیشتر بوده ، کمتر نبوده است و ان هم به برکت بذرهای خارجی است.. این همه زرق و برق دادن چیست؟

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.