رفتن به بالا
  • سه شنبه - ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰
  • کد خبر : ۴۶۷۳۳
  • مشاهده :77 نمایش
امام جمعه رودبار جنوب عنوان کرد:

اقدام وعمل به موقع رمز ماندگاری قیام ۱۹دی است/بصیرت مردم قم طومار رژیم ۲۵۰۰ساله ستم شاهی را در هم پیچید

امام جمعه رودبارجنوب گفت: بصیرت مردم رمز ماندگاری قیام ۱۹ و ۹دی است چرا که در این دو روز مردم بیدار بودند با اقدام و عمل به موقع از ارشهای انقلاب اسلامی ایران دفاع کردند.

 

به گزارش رودبار ما؛تظاهرات ۱۹ دی قم که در تقویم رسمی جمهوری اسلامی ایران با عنوان قیام خونین مردم قم شناخته می‌شود، شامل چند روز تظاهرات اعتراضی نسبت به چاپ مقاله ایران و استعمار سرخ و سیاه در روزنامه اطلاعات است که نقطه اوج آن در روز ۱۹ دی ۱۳۵۶ بود. این تظاهرات را بسیاری سرآغاز اعتراضاتی می‌دانند که در بهمن سال ۱۳۵۷ به سرنگونی نظام پهلوی و پایان سلطنت در ایران انجامید.

 

حجت الاسلام والمسلمین عباس گروهی امام جمعه شهرستان رودبار جنوب در گفتگو با خبرنگار ما گفت: مهمترین پیام  قیام مردم قم دشمن شناسی بود همه ما باید در این زمینه هوشیار باشیم.

 

وی با گرامی داشت ۱۹ دی و سالروز قیام مردم قم گفت: این قیام در واکنش به هتک حرمت امام خمینی(ره) در روزنامه اطلاعات بود که در نهایت به پیروزی انقلاب در ۲۲ بهمن سال ۵۷ منتهی شد.

 

امام جمعه رودبار جنوب بیان داشت: روز ۱۹ دی ماه یادآور حماسه بزرگ و باشکوهی است که برگ دیگری از کتاب زرین انقلاب اسلامی را رقم زد .

 

امام جمعه  رودبار جنوب با گرامیداشت این روز بزرگ و شهدای راه حق تاکید کرد: ۱۹ دی همان روزی که در تاریکی استبداد و ستم، روزنه‌ها را به سوی روشنایی و انقلاب به روی ملت ستم دیده ایران گشود و خط بطلانی بر ۲ هزار و ۵۰۰ سال نظام ستم شاهی در مدت زمان کوتاهی کشید.

 

گروهی اظهار داشت: بصیرت مردم رمز ماندگاری قیام ۱۹ و ۹دی است چرا که در این دو روز مردم بیدار بودند با اقدام و عمل به موقع از ارشهای انقلاب اسلامی ایران دفاع کردند.

 

امام جمعه رودبارجنوب تصریح کرد: اهانت به امام وجه مشترک قیام ۱۹و ۹دی است که مردم پیروز این دوقیام بودند و در تاریخ ماندگار شد.

انتهای پیام/

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه