رفتن به بالا
  • شنبه - ۱۶ دی ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۰
  • کد خبر : ۴۶۶۶۷
  • مشاهده :92 نمایش
کارشناس فرهنگی:

حجاب،باعث استحکام بنیان خانواده و حفظ هویت ملی است/راه افتادن به دنبال فساد اخلاقی، فساد اقتصادی را در پی دارد

یک کارشناس مسائل فرهنگی گفت: پوشش و حجاب باعث استحکام بنیان خانواده و جلوگیری از تعدد و تنوع طلبی و حفظ هویت ملی می‌شود.

به گزارش رودبار ما، کشف حجاب، وقایعی که به دنبال تصویب قانونی در ۱۷ دی ۱۳۱۴ش در ایران رخ داد و به موجب آن، زنان و دختران ایرانی از استفاده از چادر، روبنده و روسری منع شدند.

 

این قانون اوج سیاست‌های رضاخان در زمینه تغییر لباس بود که از سال ۱۳۰۷ آغاز شده بود. این سیاست‌ها واکنش‌هایی از جمله قیام مسجد گوهرشاد را در پی داشت. با درخواست علما، این قانون در سال ۱۳۲۳ در دوره حکومت محمدرضا پهلوی لغو شد.

 

در این خصوص فاطمه سالاری کارشناس فرهنگی در گفتگو با خبرنگار رودبار ما با اشاره به هفدهم دیماه سالروز توطئه ی استعماری کشف حجاب توسط رضاخان پهلوی گفت: توطئه کشف حجاب در زمان حکومت استبدادی طاغوت، عزت مسلمانان را مورد هدف قرار داد اما مسلمانان آگاه و زنان غیرتمند ایران اسلامی، در مقابل این توطئه پلید ایستادگی کردند.

 

این کارشناس فرهنگی اظهار داشت: ترویج فرهنگ حجاب و عفاف در جامعه مانع افزایش ناهنجاری های اجتماعی می شود و حجب و حیا در آداب و آموزه های دینی مسلمانان ریشه دارد.

 

وی به فواید حجاب اشاره و با تاکید بر چادر مشکی در بحث حجاب افزود: ملت ایران طبق شواهد تاریخی قبل از اسلام هم با حجاب بودند و آثار باستانی از ۳ تا ۴ هزار سال قبل نشان می‌دهد که زنان ایرانی پوشش و حجاب کامل داشته‌اند. آرامش روحی در پوشش مناسب وجود دارد.پوشش و حجاب باعث استحکام بنیان خانواده می‌شود و همچنین حفظ هویت ملی را در پی خواهد داشت. حجاب باعث جلوگیری از تعدد و تنوع طلبی نیز می‌شود.

 

این کارشناس فرهنگی با اشاره به اینکه خطرات و آسیب های بد حجابی در مقایسه با بسیاری از معضلات اجتماعی دیگر بیشتر است، اضافه کرد: به خطر افتادن عزت و جایگاه زن، افزایش ناهنجاری های جسمی و روحی، کاهش تمایل به ازدواج، افزایش ناهنجاری های خانوادگی و بالا رفتن آمار طلاق از اثرات پدیده شوم بدحجابی در جامعه است.

 

سالاری با بیان اینکه در زمان رضاخان با زور و کتک چادر را از سر مردم بر می داشتند اما امروز فهمیدند با زور نمی شود از راه های دیگر وارد شده اند، گفت: ماهواره در خانه درس بی غیرتی می دهد، اینکه یک زن شوهردار با چند نفر دیگر رابطه داشته باشد را اینقدر نشان می دهند تا همه بی غیرت بشوند.

.

وی افزود: شاه چادر را به یکباره از سر زنان و دختران ایرانی برداشت اما تهاجم فرهنگی در دوران جنگ نرم این عمل را به آرامی و بدون سر و صدا در ابعاد وسیعتر انجام داد.

سالاری تصریح کرد: وقتی یک زن و دختر جوانی با چادر های نازک و لباس های بدن نما و صورت آرایش کرده، سر و گردن خود را در نگاه مردان هرزه گذاشت فساد اخلاقی توسعه پیدا می کند و انسانی که می خواهد شهوت خود راعملی کند راهی جز آلوده شدن به فساد اقتصادی و اخلاقی ندارد.

این کارشناس فرهنگی با بیان اینکه حفظ حجاب باعث امنیت زنان می‌شود، خاطر نشان کرد: کسانی که دنبال شهوت رانی هستند تمایل دارند که زنان پوشش نامناسب داشته باشند. در سال‌های اخیر هم مشاهده کرده‌ایم که بیشتر مردان هستند که ترویج بی بند و باری می‌کنند.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه