رفتن به بالا
 • دوشنبه - ۹ دی ۱۳۹۲ - ۱۳:۵۲
 • کد خبر : ۴۹۵۹
 • مشاهده :16,636 نمایش

سهم خواهان بدانند رودبار گوشت قربانی نیست/ درآمد ۴ میلیارد ریالی شهرداری در سه ماهه فعالیت شوراها و شهردار جدید

 به گزارش رودبار ما قریب سه ماه  و نیم از آغاز فعالیت شورهای دور چهارم می گذرد و منتخبین مردم به  دور از دغدغه ها و تنش های روزهای پرالتهاب انتخابات سرگرم  برنامه ریزی  و فعالیت برای عمران و آبادانی شهر و دیار خود هستند، البته قضاوت درباره  نحوه عملکرد و میزان پایبندی  هر یک از این گروه ها و افراد به شعارهای و وعده های انتخاباتی خود، نیازمند گذشت زمان،  بررسی دقیق و  مقایسه با دوره های قبل می باشد. اما برای آگاهی از چند و چون  عملکرد سه ماهه شورای شهر رودبار و البته رویکرد و جهت گیری این شورا در قبال تغییر و تحولات آتی شهرستان ، در یک بعد از ظهر پاییزی میهمان رضا راوند رئیس  شورای شهر رودبار بودیم و با او به گپ و گفتی متفاوت پرداختیم که ماحصل آن را در ذیل می خوانید:

رودبار ما : با عرض سلام . برای اولین بار پس از اغاز به کار رسمی شورا به حضور رسیده ایم تا پیام و سخن وکار شورا را به اطلاع مردم برسانیم . هر جور که صلاح می دانید سخن را آغاز کنید.

راوند: به نام نامی پروردگار  . بهترین سلامها و دردودها را تقدیم می کنم به محضر خوانندگان محترم  رودبار ما خصوصا رودباری های عزیز و خونگرم و تشکر می کنم از شما که  این رسانه وزین   را به کانال ارتباطی مناسبی  بین مردم و مسئولین تبدیل نموده اید.

رودبار ما :  اول با این سوال  شروع کنیم که  چرا انتخاب رئیس شورا و شهردار رودبار بر خلاف برخی شهرهای همجوار تقریبا بدون حاشیه و با کمترین تنش محقق شد؟

راوند: چون  از روز اول قول داده بودیم   فرصتی را که مردم عزیز در اختیار فرزندانشان قرار داده اند صرف دعواهای بیهوده نکنیم. البته در مورد ریاست شورا این نظر لطف دوستان و تکلیفی بود که آنها بر دوش بنده قرار دادند. اما در این جمع ریاست  موضوع چندان مهمی نیست. چون شما همیشه از این گروه تنها یک صدای واحد  شنیده و خواهید شنید ان شاءا… . در مورد انتخاب شهردار هم اگر چه سایت شما لطف کرده  و با شیطنتی  کم سابقه ما را متهم به  تسلیم در برابر خواست  به قول خودتان « لابی های پرقدرت » کردید. اما شورا هیچ گاه اسیر خواست دسته و گروه خاصی نشد. حقیقت این بود که وقتی گزینه اول و اصلی ما در شهر خودش ابقا گردید در بین سایر گزینه های مورد نظر، آقای طیاری از نظر کارایی ، تجربه ، توانمندی و مدیریت  و آشنایی به شرایط خاص شهرستان  نسبت به بقیه در سطح بسیار بالاتری بود که به اتفاق آرا برای این مهم برگزیده شدو خوشبختانه در همین مدت کم هم ثابت کرد که  شهرداری لایق وکاربلد است.

رودبار ما : اهم اقدامات شورا و شهرداری در این مدت چه بوده است؟

راوند: همانگونه که در جریان هستید کارها با ساماندهی امور شهرداری در زمینه های اداری و خدمات رسانی شهری  آغاز گردید و با کلنگ زنی ۲۳ طرح برنامه ریزی شده در حوزه مدیرت شهری توسط استاندار سابق به شکلی مدون  در دستور کار قرار گرفت. در همین راستا زیرسازی بلوار عدالت با  حدود ۷۰۰ کامیون شن انجام شده و جدول کشی آن نیز به مراحل پایانی رسیده است  ( که هزینه این دو مرحله یک میلیارد و چهارصد و پنجاه میلیون ریال بوده  و توسط خود نیروهای شهرداری انجام شده) و ان شاء ۱… عملیات آسفالت آن نیز از حدود دو هفته دیگر آغاز خواهد شد. همچنین عملیات خاکبرداری ( به میزان ۸۰ کامیون)  شیب بندی و جدول کشی بلوار شهید بهشتی (اورزانش) انجام شده  و آسفالت آن نیز در دستور کار قرار دارد.  جدول کشی بلوار ورودی شهر از میدان کشاورز تا شهرک شهید بامری در حال انجام بوده و آسفالت آن نیز به زودی انجام خواهد شد . همچنین احداث میدان سه راهی حیدرآباد ، مظفر آباد از هفته آینده به  جد آغاز خواهد شد. در همین مدت سه  قطعه زمین  هر کدام به متراژ ۳۰۰۰ متر مربع جهت  احداث سالن ورزشی در سه نقطه مختلف شهر به سپاه شهرستان واگذار گردیده و یک قطعه زمین هم به متراژ ۱۵۰۰ متر به موسسه خیریه ثامن الحجج جهت ساخت درمانگاه، بخش دیالیز و بیماریهای خاص اهدا گردیده است. همچنین گلخانه شهرداری در محل کارگاه تاسیس و در مرحله آماده به کشت قرار دارد.

رودبار ما   از لحاظ مدیریت درآمد و هزینه وضعیت چگونه بوده است؟

در مدت این سه ماه درآمد شهرداری چیزی  حدود ۴ میلیارد ریال بوده که  یک میلیارد و هفتصد و شصت میلیون ریال در بخش بهبود ، تعمیرات  اساسی و استهلاک ماشین های سنگین راه سازی و خدماتی  هزینه گردیده و  ۵ دستگاه خودرو صفر کیلومتر شامل یک دستگاه پژو پارس ، یکدستگاه سمند  ، یکدستگاه مزدا تک کابین، یک دستگاه وانت سایپا و یکدستگاه وانت پیکان خریداری گردیده است .همچنین چهار ماه از حقوق معوق کارکنان خدوم شهرداری نیز پرداخت گردیده است.

رودبار ما : و میزان رضایت شورا از مهندس طیاری ؟

–          راوند :  با توجه به کمبود اعتبارات  و حجم وسیع فعالیت های صورت گرفته  در بخشهای مختلف همچنین ایجاد تغییر چشمگیر و مشهود در مجموعه اداری شهرداری از ایشان  رضایت بیش از ۷۵ درصد داریم که امیدواریم این  سطح رضایت در آینده بیشتر هم شود.

–   رودبار ما : این روزها اخبار ضد و نقیضی در رابطه با تغییر و تحولات آینده نه چندان دور شهرستان به گوش می رسد . از جمله اینکه اسمهای مختلفی (از سیاسیون غیر رودباری و البته  وابستگانشان)برای قرار گرفتن در راس ادارات مهم رودبار مطرح می شود . نظر شما در این رابطه چیست؟

–          راوند: . ببخشید مگر رودبار گوشت قربانی است که عده ای آن را میان  دوستان خود تقسیم کنند. مطمئتا این اتفاق نخواهد افتاد و این اسم ها برا ی همیشه در حد همان اسم خواهند ماند. چرا که مسئولین استان و کارگزاران دولت تدبیر و امید  به  درستی  ازتوانمندی و لیاقت  جوانان تحصیل کرده و پرتوان رودبار اطلاع دارند. این اسم های مورد نظر شما هم فقط توسط خود و دوستانشان شایعاتی مطرح و بر سر  زبانها انداخته اند ، بلکه اشتباها دری، به تخته ای بخورد یا آبی گل آلود شده و از آن آب گل آلود ماهی بگیرند ،اما  تیرشان به سنگ خواهد خورد. تنها عرض خود می برند و زحمت شما خبرنگاران شایعه دوست می دارند.الحمدلله رودبار آنقدر از لحاظ نیروی انسانی تحصیل کرده و توانمند غنی است که در صورت لزوم  و درخواست مسئولین  می تواند علاوه بر اداره امور خود به احسن وجه شهرستانهای همجوار را نیز پوشش بدهد. شاید اگر نوبتی هم باشد  نوبت جوانان رودباری است که زحماتی را که سالها مدیران غیربومی در رودبار متقبل شده اند در شهرهای آنان برایشان جبران کنند.

–          رودبار ما :   بله آرزو که بر جوانان عیب نیست .اما ظاهرا قضیه به شکل دیگری است و تصمیم ها در جاهایی خارج از رودبار گرفته می شود؟ کما که در گذشته های نه چندان دور نیز اینگونه بود؟

–          راوند:   طعنه شما را نشنیده می گیرم . ضمن اینکه این حرف را از اساس قبول ندارم . چرا   که امروز  منش و بینش سیاسی مردم رودبار  و سطح آگاهی و  تجربه وعلم و تحصیلات جوانان این دیاربا آن گذشته های مورد نظر شما  در هیچ بعدی قابل قیاس نیست. شاید در گذشته مردم روی این مساله چندان حساسیتی نداشته و برایشان مهم نبود. اما امروز  این کمترین خواسته و یا به نوعی کف خواست مردم از دولتمردان است .  اکنون ظرفیت شهرستان رودبار بسیارفراتر از این حرفها ست  و هر تصمیمی در این رابطه قبل از هر چیز از سوی شهروندان شدیدا رد خواهد شد. درنشست  اخیرمعتمدین ، اعضای محترم شوراهای شهرستان و  شهر و روستا ها ، نخبگان ، موثرین و متنفذین شهرستان  نیزمتفق القول بر این اصل تاکید شد که هر گونه تغییر  در پستهای مدیریتی شهرستان صرفا با بکارگیری نیروهای توانمند رودباری قابل تحقق بوده  و نیروی رودباری نیز از هر جناح و گروه و طایفه ای که باشد مورد حمایت همگان خواهد بود. در این رابطه حتما با مسئولین ارشد استان نیز رایزنی لازم صورت خواهد گرفت .

رودبار ما : چطور اینقدر با اطمینان پاسخ می دهید ؟ اصولا جایگاه شورا ارتباطی با اینگونه تصمیمات دارد؟

راوند: به هر حال شورا منتخب مردم و زبان گویای مردم در همه زمینه هاست. بنده از طرف خودم حرف نمی زنم . اطمینان کلام بنده ریشه در خواست و اراده مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه  این سرزمین دارد. همان کسانی که با حضور پرشور خود در صحنه های حیاتی انقلاب از جمله انتخابات گذشته حماسه آفرین آمدند تا امروز بتوانند در چارچوب قانون خواسته خود را روشن و واضح بیان کنند . چه عیب دارد این خواسته بر زبان شورای منتخب مردم که حمایت اکثریت این مردم نجیب و بردبار را پشت سر خود دارد جاری شود. این حق مردم است و خوشبختانه در نظام مقدس جمهوری اسلامی که کاملا مبتنی بر مردم سالاری دینی بوده و با قاون اساسی مترقیی اداره می گردد هیچ کس نه می خواهد و نه می تواند این حق را از مردم دریغ نماید.

رودبار ما : حرف شما قبول ….. اما  آیا شما منکر انعظاف همیشگی مسئولین اجرایی استان در قبال سهم خواهی های سیاسی  و خواسته های فعالین انتخاباتی هستید؟ کما اینکه این سهم خواهی تقریبا یک سبقه تاریخی دارد؟

راوند: خب اگر به سهم خواهی هم باشد شهر ما  مگرکم آدمهای سیاسی دارد؟ چرا شما اصرار دارید که این نگاه باید به سمت سیاسیون غیر بومی باشد؟

رودبار ما : بالاخره ممکن است در مرکز استان و شهرهای بزرگ پست برای دانه درشت های سیاسی  و سهم خواهان دست بالاکم بیاید . کجا بهتر از رودبار که همیشه سکوی پرتاب هم بوده است ؟

راوند: از این شوخی ها نفرمائید که هم باعث نگرانی مردم می شوید و هم دلخوری مسئولین استان

رودبار ما :  فرض کنیم در روزهای آتی شاهد انتصاب یک یا چند مدیر غیر بومی  در ادارات مهم شهرستان رودبار باشیم. عکس العمل شما چه خواهد بود؟

راوند: نمی دانم از طولانی کردن این بحث چه منظوری را دنبال می کنید؟    اما در پاسخ  به این سوال جهت دار و شیطنت آمیز شما باید  بگویم  که این اتفاق نخواهد افتاد . چون مسئولین کنونی هم هدفی جز خدمتگزاری به مردم ندارند . اهداف بلند این دولت  نیز در نام آن عنوان شده است. تدبیر و امید.  مسلما اقدامی که در آن تدبیر جایی نداشته و امید را در بین مردم کمرنگ کند نیز در این دولت ان شاءالله گرفته نخواهد شد. اگر فرضا چنین اتفاقی نیز بیفتد با عدم استقبال از سوی همه آحاد مردم از جمله  نخبگان و معتمدین و سیاسیون و قشرهای تاثیر گذار مواجه خواهد شد. در حالی که سیل مکاتبات و مراجعات  تا تحقق کامل  خواست عمومی تداوم خواهد یافت.

رودبار ما : خب …. ظاهراسوالات ما حسابی با روح و روانتان بازی کرد و عرق رودباریتان به جوش آمد، اگر در پایان حرف نگفته ای مانده بیان بفرمایید.

راوند: نگران نباشید. من کلا روحیه آرامی دارم . شاید نکته آزار دهنده این مصاحبه این  بود که ناچار شدم بارها از واژه بومی و غیر بومی استفاده نماییم . در حالی که زحمات عزیزانی که از شهرهای مجاور جهت خدمت به مردم رودبار در بخشهای مختلف به این شهرستان عظیمت می نمایند بر کسی پوشیده نیست. از جمله کارمندان محترم  ، نیروهای پرتلاش نظامی و انتظامی ، فرهنگیان والامقام و ارجمند  پزشکان و پرستاران عزیزی که همه ما مدیون انها هستیم . همگی این بزرگواران و ساکنان این شهر برای ما عزیز و قابل احترامند. روی سخن در این گفتگو بیشتر با کسانی بود که سعی در نادیده گرفتن توانمندی های جوانان رودبار و قالب کردن  افراد معلوم الحال به این مردم را دارند. چرا که آزموده را آزمودن خطاست. به هر حال اگر حرف و سخنم در دفاع از حق این مردم نجیب باعث رنجش عزیز دیگری شد پوزش می طلبم . و در پایان دعا می کنیم که «اللهم جعل عاقبت امورنا خیرا»

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

ما نیز از صبر و حوصله آقای راوند تقدیر و تشکر نموده برای ایشان و همکارانشان در شورای شهر رودبار آرزوی توفیق می کند

رودبار ما

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه


۵۴ دیدگاه برای “سهم خواهان بدانند رودبار گوشت قربانی نیست/ درآمد ۴ میلیارد ریالی شهرداری در سه ماهه فعالیت شوراها و شهردار جدید”

 • خداکنه دستتون خیرباشه .انشاا…….. ارث احمدی نژادنباشه.. منکه سراز سیاست درنمیاورم واقعا وقتی درامد شهرداری درچهارماه چهارمیلیاردریال است ………………….خوشحال شدم که اداره راهم براساس شنیده هامیخوادزیر نظر شهرداری بره میدونی ازکجامیگم ازاونجاکه داره ازمیدان ورودی شهر تابهادرابادرا زیر سازی میکنه اسفالتش کنه اخه درزمان همان عاقبت بخیر بودکه بودجه به این پروژه اختصاص یافته بودخدای بزرگ شمابه همه مسولین این مملکت خارج از میدان سیاست وسیاسی بازی توان خدمت به مردم ایران را بده .اگربدخواه .حسود .معاند.عقده ای.سیاسی بی خدا وبی انصافی هست نمیگم نابود ش کن میگم هدایت کن بلکه افراد بشربتوانندبرداری کنندخدایامناهم از من نگیر.خدایاهمانطور که خورشیدت بی هیچ منتی برتمام زیبائیها وپلشتیها میتابدبه افرادبشر هم دانایی ده که بی هیچ منتی خادم هم باشندنه خائن به به غلط گرخطایی رفت توببخش.

 • نورمحمد گفت:

  آقای راوند برادران ……. بدجوری خواب رودبار رودیده اند همجنین دوستان به اصطلاح کار درست جیرفتی حالاکه علی پرورش کارمی کند آنچنان این بزرگوار روتخریب کردند که بگویند بومی ها لیاقت مدیریت را ندارند

 • دست خالی؟ چهارمیلیاردریال!!!!کدام درست است خواهش میکنم مسولین پاسخ بدهند

 • سجاد گفت:

  آقای راوندخوب جواب بدخواهان رادادی این غیربومی های بی وجدان تحمل دیدن پیشرفت فرزندان رودبارراندارندتلاشهای همه شماستودنی است این آقایان که دنبال تغییرمدیریتهاهستندخصوصاآموزش وپرورش رودبارآیادرکل شهرستانهای جنوبی یک نیروی بومی قوی خستگی ناپذیرشجاع دلسوزباصداقت مردمی باتدبیرو… همچون پرورش خداوکیلی شماسراغ داریدحالاامثال ……سعیدی -درینی -نیکخوو… که نمی توانندشلوارشان رابکشندبالا ریس آموزش وپرورش رودبارشوند.گرجه مردم رودبارآدمهای صبوری هستندواعتراض نمی کنند
  ولی پوزه خیانتکاررابه خاک می مالند

 • کرامت گفت:

  جهانگیری واطرافیانش خوب می داننددرکل کشورکسی که همه شرایط رابرای تصدی مدیریت داشته باشدپرورش هست دلایل ۱-لیاقت شایستگی عملی وعلمی ۲-شجاعت صداقت مردمی ۳-دلسوزیهای بیش ازحد۴انسان ولایی ومذهبی ۵-پست رابرای منافع شخصی نخواستن ۶-توانایی وکارایی بالا۷-عملکردیکساله درحدعالی ۸-افتخارجامعه فرهنگی ۹-افتخارجامعه خانواده شهداوایثارگران ۱۰-مهم نبودن پست ومقام درنزدایشان ۱۱-افتخارطوایف اصیل بلوچ درسه استان کرمان سیستان وبلوچستان هرمزگان و….. چندین دلیل دیگر

 • رضا گفت:

  آقای راوندتشکرحرف که ازدل برایدبردل نشیندماهم معتقدیم رودباررابایدرودباری بسازدهروقت به سمت آموزش وپرورش می رویم احساس غرورمی کنیم ووقتی ازاتاق پرورش می آییم بیرون خداراشکرتاهمین پارسال وقتی به اتاق ریس قبلی می رفتیم بازدن ماسک وباغرورخاص جواب می داد

 • با سلام ..ضمن تشکر از برادر راوند و مدیر شیطون این سایت …بعضی از این بقول بچه ها سیاسیون بومی

  ظرفیت ندارند و هر حرفی را می زند .. بی خیال …بابا اما فک نکنم جز ضایع شدن در میان مردم به چیزی

  دست پیدا کنند …..مدیری لایق را سراغ دارم که درصدی از پست و جایگاه خود استفاده نمی کند

  این برای همه کسانی که ا او در ارتباط هستن قابل رویت است ..اول جنبه بعد پست ……

 • صدای رودبار گفت:

  برادرعزیزراوندگل گفتی مردم رودبارفرقی نداردبلوچ فارس ازهرنژادوقومی وقبیله وطایفه ای که باشدتاآخرین قطره خون اازنیروهای لایق وپرتوان خوددفاع می کنندآن روزکه ….. دزدومنافق غیربومی بخواهدریس شودوپرورش که پاره تن رودبارهست به حاشیه بروداین مردم هرگزتحمل نخواهندکرد

 • کریمی گفت:

  خداوندرضاراوندراتوفیق دهدکه حامی فرزندان تحصیل کرده رودبارهست خداوکیلی ازبعضی جوانان رودبارهرچه ازخوبیشان بگویم کم است حیف است اینهارابه این راحتی ازدست بدهیم وافرادکه ازپیشانیشان عرق شرم ازبی عرضه گی ودزدی وهزاران خیانت دیگرمی باردجای محبوبترین پاکترین وشایسته ترین ومردمی ترین جوانان رودباررابگیرند

 • ریسی گفت:

  رضاراوندمردبزرگی است ومردم خوشحالندکه واقعیتهارامی گوید

 • کمال گفت:

  خداکنداین شایعات دروغ باشدامااین نامهایی که شایع گرفتن پست هستندسابقه تقلب دزدی حمل موادمخدرفساداخلاقی نشستن پای محفل بافورودرمنازلشان ماهواره موجود وحتی قتل وآدم کشی دارندحالا چطورمی خواهندفرهنگ مردم راعوض کننددلشان به حال بچه های دازان گلوزاغی ومکی بسوزدبعیداست ماکه کاره ای نیستیم وکاری ازدستمان برنمی آیدولی اگراینهاپست گرفتندمردم دخترانشان راازمدارس دخترانه ببرندوبزارندبی سوادباشندبهتراست

 • سالاری گفت:

  حاج آقاراوندتشکرپیشنهاداین است جلسه هم اندیشی واتحادرابرگزارکن ونظرات رابه استان منعکس کنید

 • بالاور گفت:

  مردم حال حاضررودبارمردم چندسال قبل نیستنذهرچه افرادبی سوادکه درشهرخودشان خانمهایشان قبولشان ندارندبزارندمسول ومردم سکوت کننداشتباه می کننداین دفع درچاه غرق می شوند

 • قدرت اله گفت:

  آدم تعجب می کنداین پست ومقام چقدرارزش داردبعضی هابرای رسیدن به آن حاضرندخودراذلیل کنند

 • isa4700 گفت:

  امیدواریم خداوند به اصولگرایان و اصلاح طلبان و همه و همه ی تحصیلکرده های دلسوز رودباری توفیقی دهد تا در جوار هم ، خدماتی در شان مردم نجیب رودبار ارائه نمایند و توان بالای مدیریتی جوانان رودباری را در سطح استانی و کشوری به نمایش بگذارند.
  اما برادر ارزشی جناب آقای رضا راوند
  هستند بومی هایی که به دلایل ذیل صلاح بر انتصابشان نیست واحتمالا انتصابشان به بدنامی مدیران رودباری می انجامد:
  ۱- آن قدر خود را سیاسی می پندارند که خدمت را جز در خدمت سیاسیون بودن نمی دانند و خدمت به مردم شریف و غیر سیاسی رودبار را فراموش می کنند.
  ۲- به دلیل مشغله های زیاد در بخش خصوصی هرگز خود را وقف خدمترسانی تمام وقت به مردم شایسته ی رودبار نمی کنند و پس از مدتی مدیر پاره وقت ادارات می شوند.
  ۳- آنقدر بیجا و غیر اصولی از واژه ی بومی و غیربومی استفاده می کند که انگار ۹۰ درصد از کارمندان ادارات بومی است و این آغاز شکست است.
  برادر محترم رضا راوند ما با انتصاب تنها یک گونه از مدیران بومی موافقیم که بتواند از تمام توان و ظرفیت کارکنان شاغل در اداره ی تحت تصدی خود اعم از بومی و غیر بومی استفاده کند و هرگز راضی نشود کارکنان غیر بومی به علت غیربومی بودن نیمه فعال باشند. آخه این حق مسلم مردم رودبار است که از تمام توان و ظرفیت کارمندان غیر بومی که از سهمیه ی رودبار استفاده کرده و در شهرستان رودبار شاغل می باشند در جهت ارتقاء جایگاه رودبار استفاده کند و در این راه خواب را از دیدگانشان بزدایند، نه اینکه آنها را در جایی بایگانی کرد تا سنواتشان به حد انتقال برسد و بروند.
  جناب راوند، ما همگی خواستار انتصاب مدیر بومی هستیم اما از نوع شایسته ترین مدیر بومی نه از نوع بومی ترین مدیر بومی.

 • زهرا-م گفت:

  هر چند مردمان شهر ما را به نجابتشان می شناسند ، اما فصل سکوت دیرگاهیست که به سر آمده است. فرزندان رودبار اجازه نادیده گرفتن شایستگی هایشان را دیگرهرگز نخواهند داد.
  آقای راوند امیدوارم همیشه همینگونه مدافع حق ما باشید، حتی آن جاهایی که حق عموم مردم با منافع نزدیکانتان در تضاد است .

 • isa4700 گفت:

  انصافا آقای پرورش نیروی دلسوزی است که هدفی جز سرافرازی رودبار ندارد و شاید معتمدترین مدیر آموزش و پرورش رودبار طی یکی دو دهه ی اخیر باشد.ما همیشه از مدیران بومی که همچون پرورش در شجاعت و مدیریت صاحب سبک باشند پشتیبانی می کنیم.

 • بیکار گفت:

  دوستان عزیز دامن زدن به این تعصبات فومی ومنطقه ای چه بلایی سر این مملکت ما که نیاورده اگر انتصاب ها براساس لیاقت -کارایی -درایت -دیانت ومهمتر ازهمه وجدان کاری باشدچه اشکالی دارد هر بچه ایرانی باخصوصیات بالا عهده دار مسولیت باشندبا بومی بودن مخالفتی ندارم امابادسته بندیهای کثیف که باعث وارد شدن خسارت به دسته مقابل میشودصددرصدمخالفم باتملق هم اصلا میانه خوبی ندارم اگه فردی لایق برای هرپستی انتصاب شوددیگر اتکت اینکه همه بستگان خودش را سر کاراورده ویا بی دلیل اشخاص را بواسطه قرابت سرکاراورده دراذهان متباتدر نمیشوداواینجا دیگر فامیلی ندارد که به انها پست بده همه فامیل وگروهها یکسانندبا ادرس میتوانم این نکات را به وضوح نشان دهم ..ازشما تحصیل کردگان هم به عنوان یک شهروند انتظار است به تملق وچاپلوسی پایان دهنددرد ما این درد نیست هرمسولی از ما برای سخنرانی حول موضوی پای تریبون میرود شاید ده دقیقه از وقتش به تملق گفتن هدر میدهدانشا…..اینم تموم بشه هروقت دیدی خودت از خودت خجالت میکشی همانجا تصمیم بگیر به اون کارت پایان بدی .

 • امید گفت:

  باسلام.
  واقعاً من از آقای راوند را به جز یک اسم چیزی نشنیده بودم-ولی واقعاً از اینکه ایشون در این مصاحبه با این دفت و ظرافت پاسخ دادند و به اینکه یک رودباری هستن افتخار کردند واقعاً جای خوشحالی داری.به هر حال اون چیزی که ما در شهرهای مثل رودبار که در طی یک نوع تکامل از روستا به شهری تبدیل شدن لازم دارم در مرحله اول یک نوع روحیه امیدوارانه است که من فکر کنم آقای روند حداقل در صحبت هاشون داشتن اینو به مخاطب شون منتقل می کردند.خواهشی که از ایشون و دیگر مسولین دارم ارتباطتون را با مردم قطع نکنید-چون در اون صورته که نام نیکی از شما برجای خواهند ماند.همچنین از مسئول محترم سایت که در واقع در نظر باید مدعی العموم باشد(وی به نظر از معدود جاهای است که در سایت رودبار ما تونستند این وظیفه را درست انجام بدن)بابت این مصاحبه تشکر می کنم.در پایان باید گفت در واقع رسانه وجدان بیدار جامعه است.

 • akbar1404 گفت:

  ازاین بومی های باادعاومغرورهمچون ا……….. که سابقه فساداخلاقی ومشارکت درقتل یک دختروپسرداردوخودم درمجلس ومحفل تریاکش بودم یا………که کل زندگیش ازمال حرام هست ذاتارشوه گیروباج خورهست فساداخلاقی داردشرکت درخریدوفروش وحمل موادمخدرراداردسعیدی به اینهامی ارزد

 • akbar1404 گفت:

  شعاربومی وغیربومی شعارغلطی است شایستگی ولیاقت وتوانایی شرط است

 • عیسی گفت:

  به امید فردایی بهتر و روشنتر

 • سلام اقای راوند.شما که چهار میلیارد بودجه دارید جون بابا هاتون فکری به حال اسفالت روبه روی شهرداری بکنید یه چاله بزرگ وسطش هست بخدا ماشینامون له شدن اگه نمی تونید بگید خودمون بیایم سیمانش کنیم بخدا زحمت کشیدم تاماشین گرفتیم حالا باید تو چاله های شهر خرا ب بشن انصاف نیست فکری به حالشون کنید

 • اصلاح طلب گفت:

  ضمن تشکر و قدردانی از معلم بزرگوار و ریس محترم شورای شهر رودبار ذکر یک نکته را ضروی می دانم و اینکه شوراهای محترم یا همون تحولگران نواندیش ما یه نگاه به برنامه های تبلغیاتی خودشون بزنن تقریبآ ۹۵درصدشون اصلا وجود نداره و کلا تو برنامه ها نیستن ! و مطلب مهم تر نقش شورا در همه ی امور شهرستان و خصوصآ بحث انتخاب مدیران ! چگونه نمی گذارند و چگونه از وجود تحصیلکردگان رودباری استفاده میکنند که در همین چند روز اخیر ۳ تا نیروی خانم غیر رودباری و اصلا غیر جنوب کرمان در همین شهرداری مشغول به فعالیت شدند آقای راوند مگر در همین حیدرآباد خودتان خانم های تحصیلکرده کم هست ؟ چرا اجاره میدین اینگونه حق مردم ضایع بشه ؟ اگر شورا جلسات عمومی که تو برنامه های تبلیغاتی اعلام کردن برگزار می کرد و حرف مردم را می شنید اگر جلوی سیاسیون بالاتر محکم و باصلابت حرف از رودباری های پرتوان میزد چنین نیروهایی هرگز پیدا نمی شدند ؟

 • mohamad گفت:

  کجاییدمردان بی ادعاکجاییدشهیدان راه خدا رودباررامی خواهندبدهندبه دست …. فعلا حاج رضاراوندکرده اظهارنظر / نداردزهیچ کس خوف وخطر / ریس شورای شهرگشته /امیدواربزاردزخویش چندین یادگار

 • رودباردیارخوبان گفت:

  یک نیروی بومی شایسته ولایق وخداترس ومردمداروباغیرت دررودبارداریم درراه خداخدمت می کندوطلبکارکسی نیست آنهم علی پرورش هست اگرگذاشتن کارکندکه خیلی خوب است ومی دانیم دولت تدبیروامیدهست اگرنگذاشتندهرکس چه بومی چه غیربومی بزارندمردم رودبارازصمیم قلب راضی نمی شوندچون دعای دانش آموزان مجروم ومظلوم ومستضعف وبی کفش وبی پیراهن پشت سرپرورش هست ودعای معلمان وسربازمعلمان بی پارتی پشت سرایشان می باشدهرکجاباشندعاقبت بخیرشودپرورش گرچه جوان هست اماکوه صبرواستقامت وبردباری است راوندعزیزمتشکریم

 • طرفدارحق گفت:

  باسلام وتشکرازرودبارماوآقای رضاراوندریس شورای شهررودبارمی خواستم مطالبی که حقایق هست برایتان بیان کنم اول تغییروتحولات سیاسی آنچه مااززمان پیروزی انقلاب تابحال مشاهده کردیم تمامی گروههای سیاسی چه اصولگراوچه اصلاح طلب همیشه مردم رودباررافقط برای روزانتخابات ودادن رای به کاندیدموردنطرشان خواسته اندوهیچ موقع به خوداچازه ندادندازنیروی شایسته رودباراستفاده کنند۹سال قبل اصولگرایان پیروزشدندآقای الیاس بازگیرکه یک کارشناس آموزش وپرورش عشایری کرمان بودآوردندگذاشتندفرمانداررودبار-دانشی که یک دیپلم ومعلم ابتدایی فاریاب بودگذاشتندمعاون فرماندار-رسولبخش بامری راازایرانشهرآوردندوشدبخشدارجازموریان -رامشک تااستخدام رسمی شدگذاشتندبخشدارمرکزی ۷سال آن زمانی (….) راگذاشتندرییس آموزش وپرورش وسایرمواردوقتی هم ازسرناچاری یک رودباری شدریس مثل پرورش ازبالاوپایین وچب وراست تخریبش کردندپس نتیجه اینکه به رودبارنبایدپست ومقام دادرودبارشده موش آزمایشگاهی رجال سیاسی چپ وراست تصمیم گیراصولگرایان امیری بودازکهنوج باهمکاری مرادی ودانشی ومحسنی وتشکری ودانشی ازچپی هاهم شده دانشوربازهم ازکهنوج درباره رودبارتصمیم می گیردانگارمردم رودبارراح(….)و(…..) وبی سیاست و(….) گیرآورده اندوشگرداین است دوروزقبل ازانتخابات سران طوایف راببینیدوبادادن وعده وعیدرای رودباررابخریدتاالان هم موفق شده اندفقط به سرطایفه بگوییدسردارکافی است رای رازصندوق می آوردبیرون نشان دادنددرانتخابات مجلس جاج حسین محمدعلی زابلی رابه راحتی گذاشتندکناروامیری شدنماینده حالادانشورمی خواهدنماینده شوداینبارنبردسختی است چون مردان رودبارآگاه وهوشیارندونخواهندگذاشت به راحتی پیروزشوندچپی هابایدبدانندکسانی دوربرشان راگرفته اندخانمهایشان به حرف آنهانیستندکل فامیلشان به ۱۰نفرنمی رسدمثل ا(……)وا(…….)پس بایدطوایف بزرگ وپرجمعیت رودبارراببینندوگرنه شکستشان حتمی است رودبارچپی راستی نمی شناسدطوایف بزرگ اثرگذارندپس طایفه سالمی فراموش نشود

 • ابراهیمی گفت:

  رودبارزمانی آبادمی شودکه نیروهای خوب بکارگرفته شوندوکارکنندفرقی نداره بومی یاغیربومی ازشماآقای راوندتوقع نداشتیم بحث بومی یاغیربومی رامطرح کنیدشمابغیرازریس شورامعاون پرورشی هستی ازپرورش بزرگواریادبگیروقتی به ماسرمی زنذتوان مادوچندان می شودچون این بزرگوارمی گویدهرکس وظیفه اش رابه نحواحسن انجام دهدهم خداراضی است هم بنده خدافرقی نداردبومی یاغیربومی خدمت برای خلق خداعبادت است اگرامثال بعضی ازمعلمان باسابقه ۱۵سال به بالاماندندفقط بخاطرعشق به پرورش وفضای کاروتلاش ایجادشده درمدارس خداوندحفظش کند

 • آقای راوند هر وقت بعضی ها که معلم پرورشی بودند و شدند فرماندار دست از سر جوانان رودبار مثل پرورش برداشتند رودبار آباد میشود.

 • خادمی گفت:

  آقای راوندشماخوب جواب کوته فکران رادادیدحالانوبت شورای شهرزهکلوت هست که رودبارمابایدبرودسراغشان بعضی هااصالتا نه متولدبخش جازموریانندنه تحصیلاتشان دراین بخش بوده نه تازمان گرفتن پست رنگ این بخش رادیده اندجالب است می گویندرای ۳۰۰۰۰هزارنفرجازموریان مال من است ریشسفیدان ومعتمدین وبزرگان رامی فرستندپیش اصلاح طلبان ومی گوینداین بومی رودباررابایدپست بالاتری بدهیدکمال بی انصافی ونامردی است اماپرورش که به تعبیرنخبگان جازموریان گل سرسبدبوسان علم ودانش جنوب استان کرمان هست وتنهارودبازمینی است که درعمل ثابت کردمی شودباکمبودشدیدمعلم لبخندرابرلبان زیبای داش آموزان واولیابخش جازموریان جاری کردتمام مردم بخش جازموریان ازپرورش راضی هستندوتعدادزیادی هم می گویندازاول انقلاب تاالان امسال معلم درست وحسابی دارندبعضی هابعدازپنج سال فرزندانشان رافقط به اعتمادواطمینان پرورش گذاشته انددرس بخوانندشمادرکل بخش یک نفرپیدانمی شودناراضی باشدامسال تنهاسالی بودکه ازطرفیت وتوانایی کلیه نیروهای بومی جازموریان استفاده شدچندسال نیروهای بومی جازموریان درزباله دانی بودندوکسی به سمتشان نمی رفت می گفتنداینهابوی لجن می دهندهرچه ازپرورش وخوبیهایش بگوییم کم است این جوان به قول بعضی هاکم تجربه به اندازه انسانهای صدساله نطربلنددارداین افتخاربخش جازموریان وشهرستان رودباربایدهمچنان مانندخورشیدتابان بدرخشدومااطمینان داریم ایشان رابایددراین دولت پست بالاتربدهند مامنتظراظهارنظرشوراشهرزهکلوت هستیم

 • مرد بلوچ گفت:

  توای عزیز بومی ای هم قبیله اینقدر آقای پرورش را نکوبید غیربومی بودن که از منش آقای پرورش نیس شما نگاه کنید تمام بانک های شهرستان های جنوبی را قلعه گنجی ها ویا منوجانیها تصرف کرده اند خدایش چند تا تحصیلکرده ی رشته ی حسابداری در رودبارجنوب هست؟ویا سایر ادارات دولتی که مملواز جیرفتیها توکه لیاقت دیدن آقای پرورش را نداری چشم بسته قضاوت نکن برودرساتوپاس کن بعد بیا ————————————————————————————————————————-

 • حسین گفت:

  من بومی رودبارنیستم دنبال پست هم نبودم ونیستم چاپلوسی وپاچه خواری هم بلدنیستم باآقای پرورش فامیل نیستم خرده وبرده ای هم ازایشان ندارم الان ۱۹سال هست سابقه خدمت دررودباردارم هیچ موقع فرم انتقالی درگذشته پرنکردم چون می دانستم پارتی ندارم موافقت نمی شودامثال پرکردم چون می دانستم موافقت می شودامارفتم پیش پرورش گفتم می روم ایشان هم گفت شماجوانی وبهترین دوران زندگیتان راوقف دانش آموزان رودبارکرده ایداگربرویدماحرفی نداریم ازاتاق ریس رفتم بیرون وتماس گرفتم به پرورش گفتم امسال هم نمی خواهم بروم وخلاصه انتقالی نرفتم ولی باعشق وعلاقه بیشتردارم کارمی کنم تنهاانگیزه فقط چندکلمه پرورش بودشماخودراوقف دانش آموزان رودبارباعث شدروحیه ام دوچندان شودمن که ازرودبارخواهم رفت ولی شمارودباریهایک نعمت خداوندبهدشماداده قدرش رابدانیددراین دوره وزمانه آدم باخداوباعدالت کم گیرمی آیدمواظبش باشیدآموزش وپرورش تازه داردجوانه می زندتابه شکفتن گل برسدفاصله داردپس کاری کنیدبه دست ناهلان نیفتدبه جای گل تبدیل به خارشود یک جمله دیگرپرورش که همه معلمان باسابقه راروحیه مضائف می دهددرهرسخنرانی که ایشان داشتندمرتب اشاره می کندمامعلمیم وبه معلم بودن خودمان افتخارمی کنیم ومی بالیم حال مدیران قبلی می گفتندمدیربایددستوردهدوزیزدستان بله قربان بودندیکی ماشین مدیرراپاک می کردیکی دررابرای مدیربازمی کردیکی کفش مدیرراواکس می زدهروقت می خواستی یری پیش مدیردائما مدیرجلسه داشت ماکه دوران بدبختی وفلاکت راگذرانده ایم می دانیم پرورش جقدرانسان بزرگ منش وقابل احترام برای همه است حیف که پرورش دررودبارهست وگرنه شهری دیگربودجایگاهش خیلی بالاتربودخداونددرهمه حال پرورش رابرای داش آموزان رودبارنگه داردوالعاقبه للمتقین

  • امید گفت:

   با سلام
   من به عنوان یک رودباری از شما ممنونم.
   امیدوارم در همه مراحل زندگی تون موفق باشید.
   واقعاً من به شخصه وقتی می بینم هنوز انسانیت وجود داره منقلب میشم.
   اجراتون با حق

 • سالمی گفت:

  صبح ماجرای ساده ای است کنجشکان بی خود شلوغش کردن! در آزاد سازی خرمشهر هرگز بحث بومی و غیر بومی مطرح نبود این شعاری است که بدخواهان رودبار برای تفرقه بین ما سر داده اند . تقوا تدین پشتکار توانمندی و پذیرش عمومی و تخصص ملاکهای انتخاب مسولان باید باشد . مثل این که یادتون رفته شهردار قبلیمون بومی بود و …..!!!!!

 • +++== گفت:

  سلام به ریاست محترم شورای شهر و خبرنگار عزیز رودبار ما . مناظره ی قشنگی بود . امیدوار شدیم ولی فکر نکنم انتخاب پستهای کلیدی ربطی به شورا داشته باشه خداکنه وقت انتخاب از شورا و ریش سفیدان هم مشورت بخوان . به نظر من کسی انتخاب بشه که دلسوز رودبار بشه و فکر نکنم به غیر از یک رودباری کسی دلسوزتر باشه .

 • باران گفت:

  سلام رودبارماازاین مصاحبه ی عالی…
  مردم رودبار یک تقدیروتشکرجانانه به آقای طیاری بدهکارندکه بنده به نمایندگی ازطرف همه ی این عزیزان فعالیتهای این مردعزیزرومستایم…
  فقط یک آدرس میدم تامتوجه بشیدگوشه ای ازاین فعالیتهااگروقتتان اجازه دادحتماازکارگاه شهرداری درمحله ی دوم بازدیدومقایسه کنیدخودتان…

 • مهندس گفت:

  ضمن تشکر از اقای راوند و همکارانشان انشاء الله همه ما رودبار یها پشتیبان شما خواهیم بود

 • چکر گفت:

  بله آقای عقل قل شما که رودباررابه گوشت قربانی تشبیه کرده ای بگوازطایفه ی تو اصلا جبهه رفتن وشهید شدن بلکه شهادت لیاقت می خواد پس پرورش یکی از آنهاست هم خانواده ی شهید وهم بومی این گوشت قربانی را طوری تقسیم کن به حق دار برسه ونه به پولدارکه حق مردم فقیر وتهیدست را ندارد….یلداتون مبارک

 • حمزه گفت:

  سخن اقای خبر نگار مبنی بر اینکه رودبار شده سکوی پرتاب برای سیاسیون را صدرصد قبول دارم چون نمونه های انرا الان هم میبینیم امیدوارم حالا دیگه با وجود استعدادهای رودباری دست غارت گران از رودبار دور شود.به امید فردای سبز برای رودبار

 • محمد گفت:

  چرا کامنت های من را در پایین خبرها نمیزاری برام جالب که حتی یه دفعه یه جای ادعا میکردی وقتی کسی کامنت گذاشت دست من نیست حذفش کنم و یا بذارمش.

  وقتی از کسی خوشت میاد یه جور دیگه ای تبلیغ کن اگه دوست داری آقای پرورش ابقا بشه به دیگران بگو کامنت بزارن اینقد خودت نذار به اسم دیگران.

 • میثم گفت:

  خیلی چابلوسی آقای بهرامی

 • فری گفت:

  بله آقای راوند حرف شما صحیح ولی اگه این غیربومی های پرادعا بذارن……

 • حجت گفت:

  راستی به این آقای حسین بگوئید تو معلمی که امسال را ( امثال) و مضاعف را ( مضائف) و… نوشتی برو املاتو درست کن بعد بیا اظهار نظر کن ! تازه دنبال پست هم می گردن بعضیا. خخخخخخخخه خخخخه

 • بلوچ گفت:

  ادمین عزیز مطلب را بگذار

 • بلوچ گفت:

  ادمین محترم آقای بهرامی خبرنگاری و اطلاع رسانی شغل شریفی هستش …چرا مطالبی رو که نوشتم نگذاشتی و از آن همه حرف فقط سه کلمه را گذاشتی..آفرین بر توکه بی طرف هستی!!!

  • ادمین گفت:

   با سلام….. دوست عزیز ، متاسفانه تائید برخی دیدگاه ها به دلیل توهین ، تحقیر و یا وارد کردن اتهام بی اساس به فرد ، گروه یا قومیت های جامعه میسر نیست.

 • بی طرف گفت:

  دلم به حال تمام شوراهای شهررودبار می سوزدچه این دوره چه دوری گذشته هیچ کاری برای شهرمانمی توانندانجام دهندفقط زورشان به سراین کارگران بدبخت شهرداری مرسند

 • آی کشک و بادمجان آی فاطمه خانم جان

 • طالبي گفت:

  یک بومی در روز چقدر کار مفید انجام می دهد

 • رودبار گفت:

  سلام اقای راوند وعده ی زیادی دادی انشائ الله موفق شوی ولی به نظرم شما دو دوره قبل هم شوار بودی که شهرداری را با ملیاردها بدهی برای شوری بعدی به ارث گذاشتین اما بعد درباره اظهار نظر شما راجع به رودبار گوشت قربانی نیست باید مسولین بامی باشند به نظرم شما منظورت از بومی اقایانی هست که در دوران اصلاحات به عنوان بخشدار وقت بودن زخم های و کینه های بر دل مردم گذاشتن که سالها از دل مردم پاک نمی شود این همه نفاق وتفرقه که از اقایان به ارث مانده هنوز باقیت اقای راوند تورا به فاطمه زهرا یگانه دختر پیامبر ما دیگر تحمل این همه نفاق را ندارم در مورد انتخاب شهردار اقای طیاری انصافا مردی با وجدان با لیاقت وکار بلد است اقای مهندس طیاری در زیر سازی شهر نقشی اساسی ایفا کرده انشائ الله شوار وشهرداری باهم همکاری لازم را برای ابادی شهر داشته باشن……………………………………باتشکر

 • مراد گفت:

  سلام لطفا در تایپ دقت نماید زیرا حمل بر بی سوادی و کم سوادی شما می شود و خدمت به خلق جا و مکان نمی شناسد

  • ناصر گفت:

   ایران متعلق به تمام ایرانیان است بهتر است از گزینه بومی و غیر بومی بپرهیزید زیرا باعث دوری مردم از هم میشود و همچنین برخلاف انصاف و انسانیت واصول وحدت بخش است احتمالا گذشته خویش را فراموش کرده اند همه برای بیرون راندن دشمن هیچ چیز آنها را از هم دور نمی کردشعار همه الله اکبر بود

ارسال دیدگاه

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.