رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۲۵ تیر ۱۳۹۶ - ۱۲:۳۱
  • کد خبر : ۴۲۸۷۸
  • مشاهده :120 نمایش
رییس سازمان تعاون روستایی کشور خبرداد:

ساخت سه سیلو ده هزار تنی ذخیره سازی گندم در جنوب کرمان

رییس سازمان تعاون روستایی کشور در سفر به جنوب استان کرمان در جیرفت گفت: به منظور حمایت از تعاونی های خرید گندم سه سیلو ده هزار تنی ذخیره سازی گندم در جنوب کرمان احداث می شود.

به گزارش رودبار ما، هر سال ، بهار که از نیمه میگذرد دشتهای وسیعی در جنوب استان کرمان ، رنگ طلایی به خود میگیرد و رایحه برکت خداوندی ، روح و جان آدمی را به وجد می آورد .

با توجه به اینکه شهرستان رودبارجنوب یکی از بزرگترین مراکز کشت گندم در جنوب کرمان است ولی کشاوران این منطقه در هنگام برداشت با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کنند.

ساخت سیلو در مناطق گندم خیز جنوب کرمان کمک می کند تا مشکلات حمل و نقل محصول برای گندمکاران این شهرستانهای محروم به حداقل برسد. بگفته یکی از کشاورزان جنوب کرمان ، راه اندازی مرکز خرید و سیلو در این شهرستانها سبب میشود در هزینه های کشاورزان به ازای هر کیلو ۶۰ تومان صرفه جویی شود که کمک خوبی برای کشاورز است .

ساخت سه سیلو ده هزار تنی ذخیره سازی گندم در جنوب کرمان

حسین صفایی رییس سازمان تعاون روستایی کشور در سفر به جنوب استان کرمان در جیرفت گفت: به منظور حمایت از تعاونی های خرید گندم سه سیلو ده هزار تنی ذخیره سازی گندم در جنوب کرمان احداث می شود.

مراکز خرید گندم در شهرستانهای رودبار و زهکلوت جوابگو نیست

برخی گلایه ها هنوز باقی است، بامری از کشاورزان گندم کار رودبار جنوب از نبود مرکز خرید در همه شهرستانهای جنوبی گلایه دارد و میگوید: قیمت حمل یک کامیون گندم از رودبار جنوب تا جیرفت ۶۰۰هزار تومان است که این کرایه حمل سبب ضرر کشاورزان می شود.

وی ادامه داد: مراکز خرید گندم در شهرستانهای رودبار و زهکلوت جوابگو نیست و بیشتر کشاورزان گندم خود رادر شهرستانهای کهنوج و جیرفت به فروش رساندند که این خود مشکلاتی را به دنبال داشت.

 ۶۰ هزار تن گندم از کشاورزان جنوب کرمان خریداری شد

رئیس سازمان تعاون روستایی جنوب استان کرمان گفت: ۱۳ مرکز تعاون روستایی در هفت شهرستان جنوبی استان شامل چهار مرکز خرید گندم در شهرستان فاریاب، سه مرکز در کهنوج، سه مرکز در قلعه گنج و شهرستان های رودبارجنوب، زهکلوت و منوجان هر کدام یک مرکز در حال خرید گندم از کشاورزان هستند.

فرود سالاری افزود:۶۰ هزار تن گندم کشاورزان هفت شهرستان این منطقه از اوایل اردیبهشت ماه تاکنون خریداری شده است.

وی بیان کرد: ۷۰ هزار تن گندم در سال ۹۴ و ۱۳۰ هزار تن درسال گذشته خریداری شد که پیش بینی می شود امسال هم ۱۷۰ هزار تن گندم توسط تعاون روستایی جنوب کرمان خریداری شود.

اداره کل تعاون روستایی جنوب استان کرمان هفت شهرستان جیرفت، عنبرآباد، فاریاب، رودبار جنوب، کهنوج، قلعه گنج و منوجان را زیر پوشش دارد.

به هر حال آنچه که مسلم است امسال باد موافق بر پرچم گندمکاران جنوب کرمانی وزید و این یکی از نعمتهای بیشمار خداوندی است که باید قدردان و شکرگزار آن باشیم . البته تلاش برای حل مشکلات باقیمانده گندمکاران و شاد کردن دل همه کشاورزان ، جزئی از این شکرگزاری است.

انتهای پیام/

 

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه