رفتن به بالا
  • پنج شنبه - ۲۰ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۲۶
  • کد خبر : ۴۴۶۱۱
  • مشاهده :172 نمایش
هزار وعده خوبان یکی وفا نکند؛

سقف لرزان چهار دیواریهای خشت و گلی بر سر ساکنان تم میری+تصاویر

سالهاست که چندین خانوار روستای تم میری شهرستان رودبارجنوب در خانه های خشت و گلی روزگار می گذرانند و دیر یا زود با کوچکترین رانش زمین سقف های لرزان آنان با کوچکترین تلنگری بر سرشان آوار می شود.

 

به گزارش رودبار ما، زلزله هیچگاه خبر نمی کند؛ هر لحظه ممکن است خانه ای با کوچک ترین خشم زمین فرو بریزد و سقف لرزان چهار دیواری های خشت و گلی بر سر ساکنان روستای تم میری آوار شود، اینجا روستایی است که از مرکز شهر نه خیلی دور و نه خیلی نزدیک است اما به گفته دهیار این روستا همواره مسئولان شهری از زیر بار رسیدگی به این مناطق شانه خالی کرده اند.

روستای تم میری با ۱۵۵خانوار و جمعیتی بالغ بر۷۵۱نفر در ۱۵کیلومتری شرق شهرستان رودبارجنوب استان کرمان واقع شده است،برخی از ساکنان روستای تم میری سالهاست که به دلیل محرومیت زیر سقف خانه های خشت و گلی روزگار می گذرانند و زندگی در آلونک هایی که تنها نام چهاردیواری را به یدک می کشد هیچ پناهگاه امنی در مقابل زلزله و حوادث طبیعی نبوده و نیست اما با این وجود هر سال این خانه های کم دوام را تعمیر می کنند تا نکند روزی بر سرشان آوارشود.

محمد برآهویی دهیار روستای تم میری در گفتگو با خبرنگار رودبار ما گفت: روستای تم میری با توجه به اینکه در نزدیکی مرکز شهرستان واقع شده است ولی از نبود امکاناتی همچون،مسکن جوانان ،ایمن نبودن مدرسه ابتدای وبرق دست و پنجه نرم می کنند.

وی اظهار داشت: ١۵خانوار در روستا ساکن هستند که امتیاز برق دارند ولی تیر برق برایشان کشیده نشده است.

 

برآهویی در پاسخ به این سوال خبرنگار ما که تاکنون پیگیری کرده اید یا نه،تصریح کرد: چندین بار نامه زدم و مستندات موجود است بخشدار مرکزی هم پیگیری نمودند ولی متاسفانه از سوس مسئولین ذی ربط هیچ اقدامی صورت نگرفت.

دهیار روستای تم میری بیان داشت: سقف کلاس ششم دبستان روستا هم که ۱۶ دانش آموز دختر و پسر در آن مشغول به تحصیل هستند هر لحضه ممکن است بر سر این دانش آموزان آوار شود و دانش آموزان این مدرسه با دلهره  در زیر سقف های لرزان مشغول علم آموزی هستند.

 

هزار وعده خوبان یکی وفا نکند

سالهاست که چندین خانوار روستای تم میری در خانه های خشت و گلی روزگار می گذرانند و دیر یا زود با کوچکترین رانش زمین سقف های لرزان آنان بر سرشان آوار می شود اما با این وجود بازهم اقدام چشم گیری از سوی مسئولان صورت نمی پذیرد و مدام در حال امروز و فردا کردن هستند.

 

 در حقیقت امروز همان فردایی است که مسئولان بارها برای بهبود وضعیت مسکن روستا نشینان  تم میری وعده داده اند اما تاکنون بر سر تعهدات خود نمانده اند و اکنون به جرات می توان گفت هزار وعده خوبان یکی وفا نکند……

علی ای حال،کاش نماینده شهرستانهای جنوبی استان  کرمان به جای حمایت از یاغی فتنه گر کمی هم فقر و محرومیت ساکنان جنوب کرمان را فریاد می زد .

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه