رفتن به بالا
  • جمعه - ۲۳ تیر ۱۳۹۶ - ۱۶:۴۹
  • کد خبر : ۴۲۸۴۳
  • مشاهده :144 نمایش
امام جمعه رودبار جنوب بیان کرد؛

شورای نگهبان نبض نظام اسلامی است/انتخاب وزراء باید فرا جناحی و برپایه شایسته سالاری و کارآمدی باشد

امام جمعه رودبار جنوب گفت: امام بزرگوار طوری برنامه ریزی کرد که این انقلاب و نظام پیوسته تازه بماند و استمرار داشته باشد که یکی از اقدامات مهم امام در حفظ جمهوریت و اسلامیت ایران اسلامی تاسیس شورای نگهبان است و آن را نبض نظام اسلامی ما خواند.

به گزارش رودبار ما، حجت الاسلام والمسلمین گروهی امام جمعه شهرستان رودبارجنوب در خطبه های نماز جمعه این هفته شهرستان ضمن دعوت از مردم به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: سوگند خوردن بی اساس، عدم درک واقعیت  و چرب زمانی و بدگمانی ،ترس و وحشت را از نشانه های منافقین دانست.
وی افزود: فرد منافق حق و حقانیت را به استهزا می گیرد و نسبت به آن دهن کجی می کند،منافق ضمن آلودگی به فسق ، فجور وگناه خود را از دیگران بالاتر  و مردم را ذلیل و زبون می داند.
گروهی افزود: قرآن کریم عزت را از آن خداوند ، رسول و مردم خواند است ولی منافقان این موضوع را درک نمی کنند.

دشمنان با تحریم ها به دنبال تسلیم کردن ایران هستند 

نماینده ولی فقیه در شهرستان رودبار جنوب ضمن بیان رفتار منافقان و مشرکان در رابطه با تحت فشار قرار دادن مسلمان برای تسلیم شدن، گفت: امروز نیز دشمنان اسلام و قرآن تمام توان خود را برای تسلیم کردن جمهوری اسلامی ایران با تحریم کردن ما دنبال می کنند و آنها بدانند که عزت مال خداست و جمهوری اسلامی در دنیا عزت دارد نه دشمنان اسلام .
وی بیان کرد: مردم باید این واقعیت را باور داشته باشند و خداوند را شاکر این نعمت بزرگ یعنی وجود حکومت اسلامی که اقتدارش برای دنیا واضح و روشن است، باشند.
گروهی به حمله موشکی ایران اسلامی به مواضع داعش اشاره کرد و افزود: این حمله موشکی نشانه ای عزت و اقتدار ایران اسلامی بود که به نمایش گذاشته شد تا دشمنان حساب کار دستشان بیاید.
امام جمعه شهرستان رودبارجنوب ترس از خدا را موجب عزت مومنان و بندگان خدا دانست و افزود: کسی که از خدا بترسد از هیچ قدرتی نمی ترسد.
گروهی ضمن گرامی داشت سالروز تاسیس شورای نگهبان خاطر نشان کرد: امام بزرگوار طوری برنامه ریزی کرد که این انقلاب و نظام پیوسته تازه بماند و استمرار داشته باشد که یکی از اقدامات مهم امام در حفظ جمهوریت و اسلامیت ایران اسلامی تاسیس شورای نگهبان است و آن را نبض نظام اسلامی ما خواند.
وی در ادامه به بیان پاره ای از وظایف شورای نگهبان پرداخت و افزود: تطابق قوانین و شرع مقدس و تفسیر قوانین از مهمترین این وظایف است.
وی ترکیب حساب شده ودقیق این شورا را از مهمترین ویژگی‌های شورای نگهبان خواند و بیان داشت: شورای نگهبان بدون تعارف و نگاه جناحی به انجام وظایف خود می پردازد.

گروهی ضمن گرامیداشت سالروز  بهزیستی و تامین اجتماعی به بیان فلسفه نهادهای حمایتی پرداخت و خاطر نشان کرد: عده زیادی از مراجعات به دفتر امام جمعه تقاضای تحت پوشش قرار گرفتن خود را دارند.

انتخاب وزراء باید فرا جناحی و برپایه شایسته سالاری و کارآمدی باشد

خطیب جمعه رودبار جنوب به مراسم تنفیذ و تحلیف رئیس جمهور اشاره کرد و بیان داشت: انتظار مردم از کابینه دولت دوازدهم این است که انتخاب وزرا فرا جناحی و صرفا برپایه شایسته سالاری و کارآمدی باشد.
گروهی تاکید کرد: وزیری انتخاب شود که دارای روحیه انقلابی و جهادی باشد و ضمن ساده زیستی در مسائله ولایت فقیه نلغزد که این عین تطابق با اصول انقلاب اسلامی است.

نماینده ولی فقیه در شهرستان رودبارجنوب در ادامه تنفیذ حکم ریاست جمهوری اسلامی ایران توسط رهبری را مشروعیت دادن این انتخاب  توسط ولی فقیه خواند و خاطر نشان کرد: کابینه دوازدهم باید از وزرایی تشکیل شود که ضمن تعهد و تخصص دارای روحیه استکبار ستیزی و برائت از  دشمنان اسلام باشند و توجه به مطالبات عمومی و عملیاتی کردن وعده های داده شده از مسائلی است که باید در انتخاب وزرا مورد نظر باشد.
خطیب جمعه شهرستان رودبارجنوب ضمن ابراز خوشحالی از جاری شدن آب هلیل رود از تمام کسانی که در محقق شدن این امر تلاش کردند خصوصا نماینده مردم شریف پنج شهرستان جنوبی در مجلس شورای اسلامی  تقدیر و تشکر کرد.

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه