رفتن به بالا
  • چهارشنبه - ۱۹ مهر ۱۳۹۶ - ۱۰:۵۸
  • کد خبر : ۴۴۵۹۳
  • مشاهده :118 نمایش
رودبار ما گزارش می دهد؛

ضرورت ساماندهی میدان عرضه دام در رودبارجنوب+تصاویر

ساماندهی میدان عرضه دام رودبارجنوب با توجه به قرار گرفتن در کمترین فاصله از آسفالت و بدلیل حضور مردم و تماس آنان با دام های زنده امری ضروری است.

 

به گزارش رودبار ما، جایگاه عرضه دام زنده در شهرستان رودبارجنوب در وردی شهر از سمت زهکلوت و در کمترین فاصله از آسفالت قرار گرفته است.

 

واقع شدن این میدان در این نقطه ازشهر معمولأ سبب ازدحام جمعیت وترافیک سنگین بخصوص در مناسبت هایی چون عید قربان در ورودی شهر می شود به طوری که حرکت خودروها به کندی صورت می گیرد و این موضوع سبب ناراحتی عده ای از شهروندان و مسافران نیز شده است.

 

علاوه براین بدلیل حضور مردم و تماس آنان با دام های زنده،زمینه انتقال بیماری مشترک بین انسان ودام نیز وجود دارد و عاملی برای تهدید سلامت شهروندان به شمار می رود.

 

از طرفی دیگر افرادی که خود به عنوان خریدار های دام زنده(در اصلاح محلی چوبدار )هستند از نبود امکانات لازم گله مند هستند و توقع دارند مسئولین شهری بخشی از مشکلات آنان را رفع نمایند.

سنجری یکی از خریداران دام در این مکان است که از وضع موجود گلایه مند است و می گوید: نکات بهداشتی در این میدان رعایت نمی شود و هر آن ممکن است که هریک از ما به دلیل تماس مستقیم با دام های آلوده دچار بیماری شویم.

 

وی ادامه داد: در مناسبت های مختلف که مردم برای خرید دام به این جایگاه هجوم می آورند ،با افزایش جمعیت وهمچنین نبود سرعت گیر در این قسمت از جاده ،احتمال وقوع تصادف با وسیله نقلیه عبوری افزایش می یابد.

 

این خریدار دام خاطر نشان کرد: وجود میدانی برای عرضه دام زنده و مطمئن با توجه به فرهنگ مردم منطقه امری ضروری است و بهتر است مسئولین امر قبل از وقوع حوادث ناگوار و غیر قابل جبران چاره ای بیاندیشند.

با توجه به وضعیت جغرافیایی شهرستان رودبارجنوب و سهولت دسترسی مردم،ایجاد چنین میدانی امری غیر ممکن نیست و در حوالی میدان کنونی،فضا برای تخصیص جایگاهی دائمی با امکانات لازم وجود دارد.

 

علی ای حال،این امر گامی موثر برای تضمین سلامت شهروندان است و می تواند از بروز حوادث ترافیکی و سرایت بیماریهای مشترک بین انسان ودام در آینده جلوگیری کند.

 

شهرستان رودبارجنوب با ۱۲۰هزارنفر جمعیت در ۳۳۰کیلومتری مرکز استان کرمان واقع شده است که شغل ۸۰درصد آنها دامداری و کشاورزی است.

 

انتهای پیام/

 

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه