رفتن به بالا
  • دوشنبه - ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ - ۱۷:۱۸
  • کد خبر : ۴۷۵۶۲
  • مشاهده :87 نمایش
به همت گروه جهادی شهید پهلوانی در شهرستان رودبار جنوب صورت گرفت:

وقتی خنکای سایه کپر محفلی برای آموزش قرآن می شود

گروه جهادی شهید پهلوانی شهرستان رودبارجنوب از تابستان ۹۵اقدام به ساخت یک کپر در روستای محمد آباد کتکی بخش جازموریان نمودند که در آن کلاس های آموزش ،روانخوانی و تجوید قرآن برگزار می شود.

 

 

به گزارش رودبار ما،در دورترین و محرومترین نقطه استان کرمان جوانانی فعالیت می کنند که تمام دغدغه‌شان، نه خورد و خوراک روزانه و یافتن شغل های آنچنانی است بلکه تمام دغدغه‌ شان آموزش قرآن به اهالی رو ستاهای محروم منطقه است.اهالی که در فقر مطلق دست و پا می‌زنند اما همچنان دغدغه قرآن را دارند.

 

به همت گروه جهادی شهید پهلوانی شهرستان از تابستان ۹۵ با توجه به نیاز روز افزون جامعه و اجتماع به آشنایی با قرآن و تاثیر آن بر روحیه و سبک زندگی دینی و اسلامی فعالیت های قرآنی را مقطع سنین بین ۱۰ تا ۱۵ سال در روستایی محمد آباد کتکی بخش جازموریان شهرستان رودبارجنوب شروع شد.

 

و رفته رفته با اردو های یک روزه و دو روزه در این روستا و شناسای و حمایت جوانان مستعد در امر آموزش و روانخوانی و تجوید قرآن بعد از یک سال نیم در حال حاضر این روستا توسط جوانان خود روستا که هم خود مربی قرآنی برادر و خواهر دارند و در دو سطح برادر و خواهر در حال برگزاری کلاس در این روستا می باشند.

 

و هسته اولیه این کلاس ها در زیر سایه درخت و در ادامه با کمک اهالی روستا و جهادگران گروه جهادی شهید پهلوانی تصمیم به ساخت خانه کپری (با استفاده از شاخه های درخت خرما) گرفتند که در حال حاضر ساخت این خانه به مراحل پایانی رسیده و قرآن آموزان در این خانه کپری مشغول به یادگیری روخوانی و روانخوانی قرآن می باشند.

 

گروه جهادی شهید پهلوانی آرزو دارند که روزی تمامی روستاهای کشورمان همچون محمد آباد کتکی،دازان و… قرآنی شوند و به روزی برسیم که خود مردم نیازی به دعوت برای حضور در کلاس‌های آموزش قرآن نداشته باشند بلکه خودشان به این کلاس‌ها بیایند».

 

photo_2018-02-09_19-32-17.jpg

photo_2018-02-09_19-29-02.jpg

photo_2018-02-09_19-28-59.jpg

photo_2018-02-09_19-35-32.jpg
photo_2018-02-09_19-33-17.jpg

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه