رفتن به بالا
  • یکشنبه - ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ - ۲۰:۱۷
  • کد خبر : ۴۸۹۰۳
  • مشاهده :39 نمایش
رئیس دادگستری رودبار جنوب خبر داد :

کاهش۲۹درصدی طلاق توافقی در رودبار جنوب

رئیس دادگستری رودبار جنوب گفت: طلاق توافقی در رودبار جنوب ۲۹درصد کاهش یافته است·

به گزارش رودبار ما ،رئیس دادگستری شهرستان رودبار جنوب از کاهش ۲۹درصدی طلاق توافقی طی چهار سال گذشته در این شهرستان خبر داد و گفت: خوشبختانه پدیده شوم طلاق در این شهرستان کنترل شده است و آمارها روند نزولی را در این رابطه نشان می دهند.

 

علی اصغر ستائی مختاری اظهار داشت: در مجموع طلاق در سال ۹۶ نسبت به سه سال ماقبل آن ۷درصد کاهش یافته است که در این بین بیشترین کاهش مربوط به طلاق های توافقی با ۲۹درصد بوده است.

 

این مقام قضائی با اشاره به اینکه در سال گذشته ۹۶فقره طلاق به درخواست زوجه داشته ایم که منجر به صدور رای شده است،خاطرنشان ساخت:در سال گذشته تنها ۹طلاق به درخواست زوج داشته ایم.

 

وی با بیان اینکه عزم دستگاه قضائی در جهت کاهش آسیب های اجتماعی جدی است، تصریح کرد:مشکلات اقتصادی و اعتیاد از جمله مهمترین علل و عوامل طلاق در شهرستان رودبار جنوب محسوب می شود.

 

ستائی مختاری بر ضرورت تقویت فرهنگ صلح وسازش در جامعه تاکید کردو افزود: دستگاه قضائی شهرستان با استفاده از ظرفیت سران طوایف و ریش سفیدان محلی و همچنین با به کارگیری ظرفیت شوراهای حل اختلاف و مراکز مشاوره سعی در کاهش طلاق به عنوان یکی از مهمترین آسیب های اجتماعی را دارد.

 

وی در پایان اعلام کرد: در آینده نزدیک مرکز مشاوره ویژه دعاوی خانوادگی در شهرستان رودبار جنوب راه اندازی خواهد شد.

 

 

 

انتهای پیام/

اخبار مرتبط


ارسال دیدگاه